Jak zapuścić długie włosy?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Muszę się przyznać, że przez wiele lat miałam włosy do ramion. Obecnie tak jak widzicie na zdjęciu moje włosy są długie, proste i grube. Więc co musiałam zrobić, żeby w ciągu 5 lat zapuścić je do pasa? Wydawałoby się, że odpowiedź jest prosta. Nie obcinać. Prawdopodobnie nie raz zastanawiałyście się nad tym, jak zapuścić włosy. W takim razie jak zapuścić włosy? W samym internecie możemy znaleźć wiele sposobów, przepisów i porad na przyspieszenie włosów. Na początku proponuje nastawić się, że ten proces jest bardzo długotrwały, aby uzyskać żądane efekty, potrzeba nieco więcej czasu i cierpliwości. Poniżej przedstawię wam kilka porad to, co możemy zrobić, aby ułatwić zapuszczenie włosów.

1. Zanim zaczniesz zapuszczać włosy musimy zadbać o ich wygląd dlatego musimy je skrócić i usunąć rozdwojone końcówki.
Bardzo dużo osób ignoruje tę czynność, ponieważ szkoda im włosów. Jeśli nie zetniemy rozdwojonych końcówek to będą one się rozdwajać coraz mocniej i dalej. Jeśli nie obetniemy końcówek to zniszczenie pójdzie w górę i będą się bardziej kruszyć, więc nie zapuścimy tym bardziej włosów.

2. Dbaj o włosy także od środka.
Odpowiednia dieta to klucz do sukcesu zapuszczania włosów. Właściwe odżywianie to twój sprzymierzeniec w walce o piękne i mocne włosy. Zbilansowana, racjonalna dieta pomoże wzmocnić włosy od wewnątrz. Nie oczekuj jednak cudów. Jedz produkty zawierające dużo żelaza, np. orzechy, wątróbkę, ryby.

3. Nigdy nie kładziemy się spać z mokrymi włosami.
Mokre włosy są bardziej podatne na zniszczenia. Kiedy śpimy przekręcamy często głowę, przy czym łamiąc i wyrywając sobie włosy. Suszarka może je przesuszać, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w sprzęt, który umożliwia suszenia chłodnym powietrzem oraz ma funkcję jonizacji.

4. Masaż skóry głowy.
To akurat bardzo prosty i skuteczny zabieg, który najlepiej wykonywać podczas mycia włosów. Masaż taki pobudza cebulki włosowe do działania oraz poprawia ukrwienie skóry głowy i dotlenia.

5. Mało osób wie, że stres spowalnia wzrost włosów i przyczynia się do ich wypadania.
Niestety smutne, ale za to prawdziwe. Kiedy się stresujemy, włosy wypadają i wolniej rosną. Gwałtowne przeżycia emocjonalne odbijają się niekorzystnie na całym organizmie.

6. Nie związuj włosów zbyt mocno.
Proponuje związywać włosy najlepiej przed snem, ponieważ lekki warkocz czy luźny kucyk zmniejsza powierzchnię tarcia i tym samym chronią włosy. Zbyt ciasno zapleciony warkocz czy uciskająca gumka do włosów wyrządzą więcej krzywdy niż prostownica, lokówka i chlor razem wzięte. Włosy stają się kruche, łamliwe i wypadają.

Powyższe zaproponowane porady mogą sprawić, że zapuszczanie włosów stanie się o wiele łatwiejsze! Efekty będą widoczne niemal z tygodnia na tydzień! Zapuszczanie włosów wymaga odrobiny wysiłku i cierpliwości, ponieważ włosy nie urosną przez jedną noc.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
1 komentarz

Skomentuj post

Twój adres email nie zostanie opublikowany